Zorg voor ouders met psychische klachten
"Wil jij nog betere zorg leveren aan baby's in kwetsbare situaties?"
Kom jij wel eens ouders met psychische klachten tegen in jou werk?
Dan kom je ook baby's van ouders met psychische of psychiatrische problematiek tegen.
Psychische en psychiatrische klachten komen veel voor bij ouders.
Deze e-learning helpt je meer kennis te krijgen over depressie, psychose, angststoornissen en aandoeningen zoals AD(H)D en autisme.
Mocht je deze problematiek nog niet vaak zijn tegengekomen in jouw werk, dan is de kans groot dat dit in de toekomst wel zal gebeuren. Het is zinvol om dan voorbereid te zijn.
De eerste 1000 dagen.
​​​
In deze e-learning leer je welke impact psychische klachten bij ouders hebben op de ontwikkeling van baby's. De eerste 1000 dagen van het leven zijn cruciaal voor de ontwikkeling. In deze dagen wordt het fundament van de ontwikkeling gebouwd. Ontwikkelt deze zich wankel of stevig? Dit heeft een grote impact op de ontwikkeling in de rest van het leven. Psychische klachten bij ouders hebben een invloed op het proces van hechting en beïnvloeden daarmee het fundament van de ontwikkeling van de baby. Als zorgprofessional ben jij een periode nauw betrokken bij deze gezinnen. Wat kan jij doen om deze ouders en baby's zo goed mogelijk te ondersteunen, zodat deze baby's een stevig fundament bouwen voor hun toekomstige ontwikkeling?
In deze e -learning leer je:
-
Welke symptomen (emoties/gedragingen) horen bij verschillende soorten diagnoses.
-
Wat de impact op de baby kan zijn bij de verschillende diagnoses.
-
Wat jij bij de verschillende soorten diagnoses kunt doen om het hechtingsproces tussen ouder en baby te ondersteunen.
​
Programma
-
Inhoudelijk welkom
-
Impact psychische/psychiatrische klachten op de binding tussen ouder en baby
-
Angststoornis: Wat is het en hoe kan je het hechtingsproces ondersteunen?
-
Depressie: Wat is het en hoe kan je het hechtingsproces ondersteunen?
-
Psychose: Wat is het en hoe kan je het hechtingsproces ondersteunen?
-
Persoonlijkheidsstoornissen: Wat is het en hoe kan je het hechtingsproces ondersteunen?
-
PTSS na negatieve seksuele ervaring(en): Wat is het en hoe kan je het hechtingsproces ondersteunen?
-
Autisme: Wat is het en hoe kan je het hechtingsproces ondersteunen?
-
ADHD/ADD: Wat is het en hoe kan je het hechtingsproces ondersteunen?
-
Afronding en eindtoets
Doel
Na het doen van deze e-learning:
-
Heb je meer kennis over de meest voorkomende psychische/psychiatrische ziektebeelden.
-
Kan je psychische/psychiatrische ziektebeelden beter herkennen.
-
Weet je meer wat je kunt verwachten als je een (kraam)gezin treft waarin psychische/psychiatrische problematiek speelt.
-
Heb je meer vaardigheden om in gesprek te gaan met kwetsbare cliënten.
-
Kan je ondersteuning bieden aan het hechtingsproces tussen ouder en baby in kwetsbare situaties.
-
Ga je beter leren herkennen wanneer het tijd is om goed voor jezelf te zorgen/ Ga jij jouw grenzen beter voelen.
​
Praktische informatie
Deze 3 uur durende E-learning is zeer afwisselend met veel filmmateriaal, geluidsfragmenten en opdrachten. Je kunt deze volgen op de momenten dat het jou uitkomt. Je kunt deze E-learning afsluiten en op een later moment verder gaan. Na aanschaf van de e-learning is deze 8 weken beschikbaar. Ook geschikt voor mensen die dyslectisch zijn.
Doelgroep
Deze E-learning is geschikt voor elke professional, die werkt met aanstaande of prille ouders en hun baby's, zoals: verloskundigen, verpleegkundigen O&G/neonatologie, JGZ medewerkers, doula's, fysiotherapeuten, haptotherapeuten, POH GGZ, zwangerschapsdocenten, docenten babymassage, lactatiekundigen, jeugdhulpverleners.
Accreditatie
Deze e-learning is geaccrediteerd voor 2,5 punt door het kenniscentrum kraamzorg
Registratieperiode vanaf 1 april 2019 Categorie B: Kraamzorg in specifieke situaties
Registratieperiode vanaf 1 april 2023 Onderdeel B2: Verdieping inhoudelijke kennis - 2 punten
en Onderdeel B Voorlichting en instructie - 0,5 punt
Deze e-learning is eind 2024 overgenomen van BABYKENNIS.
Het kan dus zijn dat je hem al eens hebt gevolgd.
Kosten
De kosten per deelnemer bedragen € 49,50
​
Wanneer je een offerte wil aanvragen voor je instelling dan kan dat. We maken dan een offerte op maat zonder extra BTW kosten.